MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Pall 5508485
*
nr 550 8485
Pall
Rörstrand, keramik, höjd: 12 + terrin med lock(skador), längd: 18
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 3 november 2008
kl 16:11:39
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar keramik pall rörstrand skador skandinavien stol stolar sverige terrin med lock
-
4093 Bord
+ pallar, 5 delar, Asien, lackarbete, rotting. Bre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:07
-
4095 Fåtölj
+ fotpall, Penilla, Bruno Mathsson (1907-1988), Sv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:12
-
3348 Fåtöljer
ett par, med fotpallar, Bruno Mathsson (1907-1988)..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:59
-
4170 Pallar
2 st, björk, 32x32. Höjd: 45 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:16
-
4116 Snurrfåtölj
+ fotpall, "Conform", Tygklädsel, nackkudde
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:01
*
Pall
nr 550 8485
Pall
Rörstrand, keramik, höjd: 12 + terrin med lock(skador), längd: 18
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 3 november 2008 |
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar keramik pall rörstrand skador skandinavien stol stolar sverige terrin med lock
-
4093 Bord
+ pallar, 5 delar, Asien, lackarbete, rotting. Bre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:07 -
4095 Fåtölj
+ fotpall, Penilla, Bruno Mathsson (1907-1988), Sv..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:12 -
3348 Fåtöljer
ett par, med fotpallar, Bruno Mathsson (1907-1988)..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:59
-
4170 Pallar
2 st, björk, 32x32. Höjd: 45 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:16 -
4116 Snurrfåtölj
+ fotpall, "Conform", Tygklädsel, nackkudde
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:01